Tulosarkisto - Results arhive

Tämän sivun kautta voit seurata valitsemasi rallin tuloksia. Valitse alta ralli, jonka tuloksia haluat katsoa. Voit tämän jälkeen lisäksi valita luokan ja erikoiskokeen.

From this page you can follow results from FRC events. Choose below the rally you wish to view. Then you may choose class and stage.


Kouvola OK Auto-ralli

15.2.2019

Lähtölista
#Ohjaajat/Drivers Ilmoittaja, auto/Team, car Luokka/ClassLähtö/Start
1Asunmaa Teemu AlavUA
Salo Jani AlavUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
110:45
2Salo Juha KaUA
Luhtinen Topi PiekUA
Printsport
Skoda Fabia R5
1
3Pietarinen Henrik SiAk
Lummaa Juha NokUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
4Ketomaa Jari MikUA
Sallinen Marko RUA
Ketomaa Racing
Ford Fiesta R5
1
5Kiviniemi Kristian ParkUA
Mälkönen Enni LamUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
6Vuorisalo Samuli TMS
Arpiainen Henri MikUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
7Kasi Jukka LaihUA
Ania Henri KosSUA
Printsport
Skoda Fabia R5
1
8Ruotsalainen Esa SaarUA
Lamminen Hannu JoeUA
KAASUJALKA
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
9Hautamäki Ville JärvisUA
Juntunen Mika KaMK
Printsport
Subaru Impreza WRX Sti
2
10Mäenpää Timo Kurikan UA
Manner Jarno LapUA
DYNAMO
Mitsubishi Lancer Evolution X
2
11Lyytikäinen Pasi PaiUA
Plosila Panu Kurikan UA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
12Juolahti Arto THU-TEAM
Kovanen Jani THU-TEAM
Arto Juolahti
Mitsubishi Lancer Evo IX (CT9A)
2
13Tuuri Jari ValUA
Ruotsalainen Jukka SaarUA
DYNAMO
Skoda Fabia R5
1
14Koljonen Juha TerUA
Tuhkanen Mikko TerUA
Asennuspalvelu Rst Oy
Subaru Impreza WRX Sti
1
15Bossard Steven Ranska
Micheli Benjamin Ranska
DYNAMO
Mitsubishi Lancer E9
2
16Nokkanen Antti KSAU
Nyström Minna KSAU
DYNAMO
Mitsubishi Lancer E9
2
17Koivisto Ari-Pekka YUA
Kärpijoki Jussi RaisUA
Ari-Pekka Koivisto
Subaru Impreza WRX Sti
2
18Pasanen Juha OUA
Jaakola Jari OUA
Juha Pasanen
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
19Lehti Mikko THU-TEAM
Kanninen Veikko MäntsMK
Mikko Lehti
Opel Corsa OPC S2000
1
20Kariste Ilkka LahUA
Valonen Hanna HeiUA
Ilkka Kariste
Subaru Impreza WRX Sti
2
21Ikonen Jukka KR-TEAM RY
Perämäki Sami RTL
DYNAMO
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
22Martti Yrjö RoiUA
Vartiainen Janne RoiUA
Yrjö Martti
Mitsubishi Lancer E9
1
23Partanen Timo TTR
Ojanen Eliise VaToSUA
Timo Partanen
Subaru Impreza WRX Sti (2005)
2
24Toporov Oleg Venäjä
Kulikov Yuri Venäjä
ARPO "Rally Adygeya"
Ford Fiesta R5
1
25Niskala Teuvo YkUa
Törrönen Rauno JoeUA
RTE-MOTORSPORT
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
26Kangastie Ilpo JärvisUA
Hautanen Ari-Pekka JärvisUA
Ilpo kangastie
Mitsubishi Lancer E3
1
27Berezkin Gregory Venäjä
Novikov Evgeniy Venäjä
Berezkin Gregory
Ford Fiesta R5
1
28Rzhevkin Alexander Venäjä
Shubkin Maxim Venäjä
Alexander Rzhevkin
Mitsubishi Lancer Evolution X
2
29Kauppi Roni LakUA
Virtanen Sebastian JyvUA
Roni Kauppi
Citroën C2 R2
3
30Lindroos Joonas TullUA
Kilpeläinen Pasi VihUA
Printsport
Peugeot 208 R2
3
31Hokkala Henri ALTI
Pahkala Kimmo PetUA
Kimmo Pahkala
Peugeot 208 R2
3
32Turunen Jesse K-KUA
Kallio Kari UuUA
Jesse Turunen
Honda Civic Type R (EP3)
4
33Joona Lauri SAU
Määttänen Markus SAU
GGTurbo Ford Junior Rally Team
Ford Fiesta R2
3
34Pajari Sami HeiUA
Haapala Antti KR-TEAM RY
GGTurbo Ford Junior Rally Team
Ford Fiesta R2
3
35Lähdeniemi Arttu PunMK/UA/LaihUA
Suutarinen Aki PunMK/UA/LaihUA
Arttu Lähdeniemi
Ford Fiesta R2
3
36Markkanen Kalle EMSC
Lehtola Kim VihUA
Printsport
Peugeot 208 R2
3
37Röyhkiö Aleksi PR-Rac
Mannisenmäki Ville UUA
Printsport
Ford Fiesta R2
3
38Koski-Lammi Heikki JaMoKe/UA/NilUA
Koponen Ari JaMoKe/UA/NilUA
Heikki Koski-Lammi
Citroën C2 R2
3
39Huovinen Joonas K-KUA
Romppanen Arto JoeUA
Joonas Huovinen
Citroën C2 R2
3
40Koski-Lammi Juho JaMoKe/UA/KuortUA
Ala-Kokkila Arto JaMoKe/UA/KuortUA
Juho Koski-Lammi
Citroën C2 R2
3
41Piironen Ajari LahUA
Jämsen Jukka JyvUA
Ketomaa Racing
Ford Fiesta R2
3
42Seppälä Jani RoiUA/KorUA/MK
Lahtinen Pasi RoiUA/KorUA/MK
Jani Seppälä
Honda Civic Type R
4
43Lahtinen Jani K-KUA
Halttunen Kimmo JouSUA
Jani Lahtinen
Honda Civic Type R (FN2)
4
44Öhman Patric BRT
Horkama Teemu AlavUA
Patric Öhman
Ford Fiesta R2
3
45Lehmussaari Vesa PadMU
Neuvonen Teemu UuUA
Vesa Lehmussaari
Citroën DS3 R3T
4
46Tuominen Toni LohUA
Hanninen Tero LohUA
Toni Tuominen
Citroën C2 R2
3
47Kalmi Niko HyUA
Levänen Tuomas PiekUA
Tuomas Levänen
Citroën C2 R2
3
48Korkiakoski Harri IisUA
Keinänen Antti-Jussi NilUA
Harri Korkiakoski
Honda Civic Type R
4
49Kiiski Teemu V-SUA
Jokioinen Sami PaiUA
Teemu Kiiski
Ford Fiesta 1.6
4
50Rönnemaa Tomi RaisUA
Rönnemaa Tero RaisUA
Tero Rönnemaa
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)
5
51Lindberg Janne TerUA
Tarkiainen Kai MikUA
Volkswagen Historic Rally Team
Volkswagen Golf GTI 16V 2.0
5
52Korhonen Janne AnkUA
Hämäläinen Matti LprRT
Harri Eerola
Opel Astra GSi 16V
5
53Haapsaari Marko MHJ-RT
Pasenius Janne ValUA
Marko Haapsaari
BMW M3
5
54Ojala Jarkko ValUA
Pasenius Jukka ValUA
Jarkko Ojala
BMW M3 (E36)
5
55Kunttu Tomi LuuUA
Sartovuo Hannu HRCF
Tomi Kunttu
Volkswagen Golf GTI
5
56Kaistinen Kari ValUA
Hannula Jari AnkUA
Kari Kaistinen
Mini Cooper
6
57Laivola Julle RiiUA
Hatakka Tommi ImUA
Maarakennus M. Laivola Oy
Peugeot 207 S2000
8
58Rajala Jari PoSUA
Tyyskä Tuuka PoSUA
DYNAMO
Mitsubishi Lancer Evolution IX
8
59Salminen Petteri KSAU
Lukander Toni KcRY
DYNAMO
Mitsubishi Lancer E9
8
60Tuuri Kimmo ValUA
Nukarinen Jari HamUA
DYNAMO
Mitsubishi Lancer E9
8
61Barbati Giuseppe Italia
"Gulfi ITA
103046
Mitsubishi
8
62Jäppinen Petteri RiiUA
Räty Marko RiiUA
Marko Räty
Alfa Romeo 147
14
63Heino Niklas KSAU
Rikkinen Ari-Matti LprRT
Heikki Heino
Toyota Yaris
14
64Säisä Verneri IisUA
Laukkanen Jani IisUA
Arto Säisä
Renault Clio 1.6
14
65Kiminki Miko LapinlAU
Sokka Janne NilUA
Miko Kiminki Racing
Honda Civic
14
66Trogen Sami-Matti LvUA
Lagerström Mikael LvUA
Mika Trogen
Renault Clio 1.6
14
67Lassila Leevi KvanUA
Hirvijärvi Lasse EPUA
Jukka Lassila
Citroën C2 VTS
14
68Hirvonen Kimi K-KUA
Pesonen Mikael K-KUA
Jorma Hirvonen
Renault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)
14
69Oksanen Joni AL-Kangasniemi
Suuronen Juha-Pekka HankUA

Renault Clio 1600
14
70Hynynen Saku IisUA
Ikonen Tomi NilUA
Veli-Matti Hynynen
Citroën C2 VTS
14
71Goman Patrik LakUA
Karppinen Pasi PeMK
Tommi Goman
Citroën C2 VTS
14
72Pajuoja Walle LaihUA
Salomäki Jeremias PokyUA
Jeremias Salomäki
Renault Megane
14
73Saarinen Konsta OrSUA
Teppola Jussi OrSUA

Suzuki Ignis Sport
14
74Salonen Arttu HyUA
Virtanen Joni-Petteri RiiUA
Joni-Petteri Virtanen
Alfa Romeo 147
14
75Korhola Benjamin VihUA
Kelander Pekka JyvUA
Markus Korhola
Alfa Romeo 147
14
76Helander Leevi RiiUA
Nordström Antti RiiUA
Kimmo Helander
Renault Clio
14
77Lahtinen Eeka K-KUA
Lambert Mika ImUA
Mika Lambert
Suzuki Swift Sport
14
78Pulkkinen Veeti LakUA/PuMK/UA
Leskelä Jouko LakUA/PuMK/UA
Vesa Pulkkinen
Ford Fiesta 1.6
14
79Palomäki Severi KankUA
Palomäki Santeri KankUA
Santeri Palomäki
Mini One
14
80Paananen Jere KongUA
Sällinen Simo KongUA
jere paananen
Volkswagen Polo 1.4
16
81Laaksomaa Pasi Päij-HUA
Laaksomaa Susanna Päij-HUA
Pasi Laaksomaa
Volkswagen Polo 1.4
16
82Laaksonen Jani MäntsMK
Keltti Tero MäntsMK
LOGISTEAM OY
Volkswagen Polo 1.4
16
83Latvanen Markus EPUA
Lammi Juho AL-Härmä
Markus Latvanen
Nissan Micra Kit Car
10
84Varjo Teemu RaisUA
Nurminen Teemu MRT ry
Teemu Varjo
Nissan Micra
10
85Suomalainen Roope ValUA
Rasi Nuutti ValUA
Roope Suomalainen
Suzuki Swift GTI
10
86Ristimäki Olli TTR
Liedes Mervi TTR
Olli Ristimäki
Skoda Felicia
10
87Forsgren Kim MäntsMK
Laaksonen Juha MäntsMK
Kim Forsgren
Toyota Starlet
11
88Nieminen Kristian Toivakka AUK
Nieminen Valtteri Toivakka AUK
Kristian Nieminen
Toyota Starlet
11
89Niini Timi SaloUA
Niini Tomi SaloUA
Timi Niini
Opel Corsa
11
90Korhonen Roope LMM
Brofors Sami MhMK
Roope Korhonen
Citroën C2 R2
11
91Jorvala Juuso TerUA
Törmä Pasi RiiUA
Juuso Jorvala
Toyota Starlet
11
92Hast Mikko RoiUA
Peteri Janne RoiUA
Mikko Hast
BMW M3
12
93Ämmälä Jere RaisUA
Peippo Matias KySUA
Jere Ämmälä
BMW M3 (E36)
12
94Kaukoluoto Aku AnkUA
Temonen Kristian LemUA
TGS Worldwide
Opel Astra F GSi 16V /
12
95Kaakinen Jere SaloUA
Oksanen Markus UuUA
Jere Kaakinen
BMW 325i
12
96Hiekkavuo Pasi THU-TEAM
Janger Tomi THU-TEAM
Pasi Hiekkavuo
Opel Astra F GSi 16V /
12
97Ahokas Joonas LMM
Kauppinen Mika LMM
Joonas Ahokas
Opel Astra GSI
12
98Huttunen Tomi LahUA
Kainulainen Eetu LahUA
Tomi Huttunen
Honda Civic Type R (EP3)
12
99Salo Toni YkUa
Salo Jussi LemUA
Toni Salo
Opel Astra F GSi 16V /
12
100Järvisara Juha OriUA
Helenius Heikki PoSUA
Juha Järvisara
Audi Coupe S2
13
101Räsänen Jyri KUA
Repetti Seppo KUA
Jyri Räsänen
Toyota Corolla
9
102Jäppinen Henry PetUA
Toivola Veeti PengUA
Henry Jäppinen
Ford Focus
9
103Viljamaa Peetu HyUA
Öblom Mikko HyUA
Peetu Viljamaa
Ford Fiesta
9
104Aro Otto TTR
Oksman Henri VMF
Otto Aro
Peugeot 307
9
105Martiskainen Ismo JoeUA
Vainikainen Erkko JoeUA
Erkko Vainikainen
Renault Clio 1.6
9
106Jokela Lauri FFKK
vuori jasu SomUA
Lauri Jokela
Honda Civic
9
107Aromaa Ville TUA
Wikman Juha-Pekka TUA
VAG Motorsport
Audi A3
9
108Kangastie Timo JärvisUA
Laine Lassi UUA
Timo Kangastie
Ford Focus
9
109Vepsä Sami RaisUA
Vepsä Jyrki RaisUA
Sami Vepsä
Volkswagen Polo GTI 1.6
9
110Lehtinen Jussi ELIMÄEN MU
Tuominen Ville ELIMÄEN MU
Jussi Lehtinen
Ford Focus
9
111Koskema Janne KalUa
Rautiainen Sami Päij-HUA
Janne Koskema
Renault Clio 1.6
9
112Haarla Aarne AUK J-äijät
Haarla Jauri AUK J-äijät
Aarne Haarla
Renault Megane
9
113Valtaala Elina KuortUA
Penttilä Pekka AlavUA
Elina Valtaala
Toyota Altezza RS200
17
114Yrjölä Hanna LahUA
Yrjölä Kirsi LahUA
Hanna Yrjölä
BMW 325i (E36)
17
115Jaakkola Sami Päij-HUA
Laakkonen Pentti J HRCF
sami jaakkola
Volvo 142 S
19
116Högström Juha MäntsMK
Metso Jarno OriUA
Jarno Metso
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86)
20
117Reinikainen Harri AL-Kangasniemi
Aho Jari ValUA
Harri Reinikainen
Ford Fiesta ST
21
118Jalava Toni THU-TEAM
Tiainen Pasi LohUA
Toni Jalava
Opel Astra F GSi 16V /
21
119Peltonen Juho LahUA
Levander Ilkka AnkUA
Juho Peltonen
Honda Civic Type R
21
120Tuuri Tuomas ValUA
Penttilä Kimmo ValUA
Tuomas Tuuri
BMW 325i (E36)
21
121Takaneva Jouni PR-Rac
Vyörykkä Veijo SaloUA
Jouni Takaneva
Ford Escort RS 2000
23
122Puhakka Timo AnkUA
Puhakka Riikka AnkUA
Timo Puhakka
BMW 328i
23
123Lehtonen Markus HeiUA
Ikonen Petteri HeiUA
Petteri Ikonen
BMW 325i (E36)
23

Päivitetty/Updated: 12.02.2019 20:49:46

Facebook Twitter Email Pinterest

Pisteet top 5

1. Teemu Asunmaa / Jani Salo 50 pistettä Alavuden UA (R5)
2. Juha Salo / Topi Luhtinen 38 pistettä Karkkilan UA (R5)
3. Emil Lindholm / Mikael Korhonen 34 pistettä NHD (R5)
4. Henrik Pietarinen / Juha Lummaa 26 pistettä SiAk (R5)
5. Kristian Kiviniemi / Enni Mälkönen 24 pistettä ParkUA (R5)

< Katso kaikki >

Kalenteri 2019

  Rallin nimi Paikkakunta PVM
  1. Arctic Lapland Rally  Rovaniemi     

24.-26.1.

  2. SM O.K. Auto-ralli Kouvola 15.-16.2.
  3. SM-Itäralli
Joensuu 1.-2.3.
  4. SM Riihimäki Ralli Riihimäki 24.-25.5.
  5. Pohjanmaa Ralli
Seinäjoki 14.-15.6.
  6. SM Oili Jalonen Ralli
Laitila 30.-31.8.
  7. SM Ralli Salo-Turku
Salo-Turku 27.-28.9.

SM-sarja sosiaalisessa mediassa