Tämän sivun kautta voit seurata rallin etenemistä. Aikaisempien rallien tulokset löytyvät tulosarkistosta.

From this page you can follow results from current FRC event. The results of previous rallies can be found in results archive.


Lake City Rally

29.-30.9.2017

Lähtölista
#Ohjaajat/Drivers Ilmoittaja, auto/Team, car Luokka/ClassLähtö/Start
1Asunmaa Teemu AlavUA
Halttunen Jonne JyvUA
Hannus Rally Team
Skoda Fabia R5
118:01
2Salo Juha KaUA
Ottman Jarno HyUA
Hannus Senior Rally Team
Peugeot 208 T16 R5
1
3Mänty Marko KauhUA
Mäkelä Joni NokUA
Printsport
Skoda Fabia R5
1
4Nikara Jarkko SaaUA
Adachi Sayaka
Tommi Mäkinen Racing Oy
Subaru Impreza WRX Sti
1
5Turunen Jesse K-KUA
Kallio Kari UuUA
Rallybaron Oy
Hyundai i20 R5
1
6Lehessaari Mikko HyUA
Hämäläinen Reeta SiAk
Hannus Rally Team
Skoda Fabia R5
1
7Vainionpää Jussi OUA
Juntunen Mika KaMK
Printsport
Citroën DS3 R5
1
8Pietarinen Eerik SiAk
Raitanen Juhana EurUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
9Kasi Jukka LaihUA
Ania Henri KosSUA
Printsport
Skoda Fabia R5
1
10Kiviniemi Kristian ParkUA
Kangas Matti EPUA
balticrallyrent.com
Citroën DS3 R5
1
11Mäenpää Timo Kurikan UA
Plosila Panu Kurikan UA
DYNAMO
Mitsubishi Lancer E9
2
12Eronen Janne HAU
Mäkelä Ville NuUA
RTE-MOTORSPORT
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
13Hautamäki Ville JärvisUA
Hautanen Ari-Pekka JärvisUA
Printsport
Subaru Impreza WRX Sti
2
14Selivaara Antti SatUA
Horkama Teemu AlavUA
RTE-MOTORSPORT
Subaru Impreza WRX STI (2007) GRB
2
15Soilu Joonas JouSUA
Hannonen Tuomo HRCF
RTE-MOTORSPORT
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
16Koljonen Juha TerUA
Tuhkanen Mikko TerUA
Asennuspalvelu RST Oy
Subaru Impreza WRX Sti
2
17Lahti Olli NokUA
Salo Jani AlavUA
Olli Lahti
Mitsubishi Lancer EVOLUTION X (CZ4A)
2
18Hämäläinen Kari NaSU
Kapanen Arto PetUA
Printsport
Skoda Fabia R5
1
19Cherkasov Evgeny RiiUA
Lukka Mikko NuUA
Evgeny Cherkasov
Subaru Impreza WRX Sti
2
20Tuuri Jari MhMK
Ruotsalainen Jukka SaaUA
DYNAMO
Mitsubishi Lancer WRC
1
21Sandberg Aki JoeUA
Kanninen Veikko MäntsMK
Aki Sandberg
Mitsubishi Lancer Evo IX (CT9A)
2
22Posadskiy Aleksandr
Krylov Aleksei
ART RALLY - KLOTZ
Mitsubishi Lancer Evolution X
2
23Pitkäniemi Timo LamUA
Holmberg Kirsi LahUA
Timo Pitkäniemi
Subaru Impreza WRX Sti
2
24Lyytikäinen Pasi PaiUA
Rantasalo Mika RaisUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
25Kuikka Jari KangUA
Manner Jarno EPUA
Jari Kuikka
Subaru Impreza WRX Sti
2
26Partanen Timo TTR
Ojanen Eliise VaToSUA
Timo Partanen
Subaru Impreza WRX Sti (2005)
2
27Jansson Jacob MK Kopparberg
Gustavsson Stefan Ludvika MS
JC Race Teknik
Mitsubishi Lancer Evolution X R4
2
28Salminen Juha LopUA
Laakso Mikko TerUA
Juha
Subaru Impreza WRX Sti (2004)
2
29Berezkin Gregory
Novikov Evgeny

Ford Fiesta R5
1
30Toporov Oleg ARPO “Rally Adygeya”
Mukhina Polina ARPO “Rally Adygeya”
ARPO “Rally Adygeya”
Mitsubishi Lancer Evolution IX
1
31Lindroos Joonas ESRC
Kilpeläinen Pasi EMSC
Printsport
Honda Civic Type-R
4
32Ruotsalainen Esa SaaUA
Lamminen Hannu JoeUA
NEXEN TIRE
Honda Civic Type R
4
33Lindholm Emil NHD
Korhonen Mikael EMSC
Hannus Rally Team
Peugeot 208 R2
3
34Hokkanen Miika LahUA
Pasenius Jukka ValUA
FORD MOTORCRAFT
Ford Fiesta R2
3
35Pollari Olli AlavUA
Ala-Kokkila Arto KuortUA
Rallybaron Oy
Citroën C2 R2
3
36Vuorisalo Samuli KySUA
Arpiainen Henri MikUA
TGS Worldwide
Opel Adam r2
3
37Lario Taisko HyUA
Nättiaho Tero SaloUA
Taisko Lario
Peugeot 208 R2
3
38Lindberg Jussi SiAk
Nuikka Toni SiAk
Jussi Lindberg
Renault Twingo R2
3
39Pietarinen Henrik SiAk
Lummaa Juha NokUA
Henrik Pietarinen
Ford Fiesta
3
40Rytkönen Anssi KoMoKe
Koskela Juho-Ville TorUA
Rytkönen Anssi
Peugeot 208 R2
3
41Seluska Janne LakUA/KorUA/MK
Leistiö Matti LakUA/KorUA/MK
Janne Seluska
Honda Civic Type-R
4
42Heikkilä Mikko MäntsMK
Heikkilä Heidi HyUA

Honda Civic Type R
4
43Viitala Joni AUK J-äijät
Luhtinen Topi PiekUA
Joni Viitala
Citroën C2 R2
3
44Toivanen Joni JoeUA
Hyttinen Antti JoeUA
Joni Toivanen
Honda Civic Type R (EP3)
4
45Kinnunen Erno K-KUA
Kotilainen Jussi JoeUA
Erno Kinnunen
Honda Civic Type R (EP3)
4
46Mäkinen Niko LaihUA
Haapala Antti KR-TEAM RY
FORD MOTORCRAFT
Ford Fiesta R2
3
47Lavio Jaakko AUK J-äijät
Haataja Pasi EMSC
Jaakko Lavio
Renault Twingo R2
3
48Koski-Lammi Heikki JaMoKe/UA/EPUA
Luoma Kari JaMoKe/UA/EPUA
Heikki Koski-Lammi
Honda Civic Type R
4
49Nousiainen Jori LapinlAU
Koponen Ari NilUA
Jori Nousiainen
Citroën DS3 R3T
4
50Luhtaniemi Jani HyUA
Jauhiainen Juha-Pekka HyUA
FORD MOTORCRAFT
Ford Fiesta R2
3
51Hokkala Henri ALTI
Pahkala Kimmo PetUA
HOKKALA
Honda Civic Type R (EP3)
4
52Itkonen Petri TerUA
Jäntti Jaakko RoiUA
Petri Itkonen
Renault Clio R3
4
53Lehmussaari Vesa PadMU
Hämäläinen Matti LprRT
Kuljetus Seppo Isotalo Ky
Citroën DS3 R3T
4
54Öhman Patric BRT
Sparre Aki VMF
Sparre Aki
Ford Fiesta R2
3
55Olkoniemi Jonna KR-TEAM RY
Mälkönen Enni LamUA
Printsport
Citroën DS3 R3T
4
56Kiiski Teemu V-SUA
Rauhala Janne SatUA
Janne Rauhala
Ford Fiesta R2
3
57Karppanen Mika LakUA
Tenhula Markku OUA
Kiinteistöhuolto M.Karppanen Oy
Citroën C2 R2
3
58Manninen Markus UUA
Alkula Tommi NokUA
Markus Manninen
Ford Fiesta R2
3
59Laurén Antton LohUA
Heikkinen Matti K-KUA
Antton Laurén
Peugeot 208 R2
3
60Seilo Joni ParkUA
Salonen Janne ParkUA
Joni Seilo
Honda Civic Type R
4
61Rautiainen Jani KR-TEAM RY
Hokkanen Riikka AL-Kangasniemi
Jani Rautiainen
Citroën C2 R2
3
62Kopalainen Aleksi HämUA
Haapanen Mikko HämUA
Aleksi Kopalainen
Citroën C2 R2
3
63Heino Jari TamUA
Koivunen Jussi TamUA
Jari Heino
Renault Twingo R2
3
64Karlsson Victor Vimmerby MS
Magnér Jonas KAK Motorsport
Dekaltrim.nu
Ford Fiesta R2
3
65Brådhe Jonna Eson Haninge MK
Svensson Julia Gullabo RC
System Edström Bilinredningar AB
Peugeot 208 R2
3
66Wirtanen Edgar E-TMK/UA/RUFAK
Lunden Jonas E-TMK/UA/RUFAK
Edgar Wirtanen
Opel Astra GSi 16V
5
67Nokkanen Antti KSAU
Nyström Minna KSAU
Antti Nokkanen
BMW M3
5
68Lario Ilmo HyUA
Hämäläinen Tatu AL-Kangasniemi
Ilmo Lario
BMW M3 (E36)
5
69Kihlman Jari LamUA
Ikonen Tomi NilUA
Jari Kihlman
BMW M3 (E36)
5
70Huuhka Jari OriUA
Metso Jarno OriUA
Jari Huuhka
BMW M3
5
71Kolehmainen Samuli RiiUA
Erkkilä Marko EPUA
Samuli Kolehmainen
Honda Civic
5
72Linden Kimmo EMSC
Kemppinen Kari MikUA
Kimmo Linden
Honda Civic Type R (EP3)
5
73Koliseva Otto LMM
Anttonen Ari LMM
Otto Koliseva
Renault Megane Coupe (DAOH05)
5
74Hintsala Timo KorUA/MK/RoiUA
Riikola Kari KorUA/MK/RoiUA
Timo Hintsala
BMW 325i
5
75Keskinen Joni AL-Härmä
Siekkinen Jarmo KvanUA
Keskinen Joni
BMW 325i
5
76Järvinen Jani KosSUA
Mäki Tero TeisUA
Jani Järvinen
Ford Escort RS 2000
5
77Lankinen Jarkko AMM
Mölsä Mika AMM
Jarkko Lankinen
BMW 325i (E36/2)
5
78Hanhisuanto Ville MHJ-RT
Pulju Mika OUA
Ville Hanhisuanto
BMW M3
5
79Aalto Sami UUA
Ranta Arto LemUA
Sami Aalto
Ford Escort RS 2000
5
80Joona Lauri SAU
Saarela Juha SAU
Lauri Joona
Ford Fiesta
6
81Hassinen Ari JoeUA
Sallinen Osku JoeUA
Ari Hassinen
Honda Civic
6
82Lindberg Mikko SiAk
Pasenius Janne ValUA
Lindberg Mikko
Renault Clio 16V
6
83Lahtinen Jani SLUA
Huttunen Tuija SLUA
Jani Lahtinen
Suzuki Swift Sport
6
84Kaakinen Pekka SaloUA
Mattila Reijo SomUA
Pekka Kaakinen
BMW 325i (E36)
8
85Lettoniemi Marko LemUA
Lettoniemi Suvi LemUA
Marko Lettoniemi
Ford Fiesta ST
8
86Rintanen Timo KySUA
Pettersson Harri RSRCA
Timo Rintanen
Mitsubishi Lancer Evolution (CD9A)
9
87Tuuri Kimmo ValUA
Vekkeli Jari ValUA
Tuuri Kimmo
Mitsubishi Lancer E9
10
88Haapasalo Kai HyUA
Peltoniemi Juhani HyUA
Kai Haapasalo
Subaru Impreza WRX Sti
10
89Nyblom Kalle NokUA
Suontausta Jari NokUA
Kalle Nyblom
Mitsubishi Lancer E8
10
90Lauronen Toni K-KUA
Turunen Lassi K-KUA
Toni Lauronen
Honda Civic Type R (EP3)
11
91Lindberg Janne TerUA
Tarkiainen Kai MikUA
Volkswagen Historic Rally Team
Volkswagen Golf GTI
12
92Aboiltiz Miguel Diaz SsUA
Sanjuan de Eusebio Diego ES
Miguel Diaz Aboiltiz
Ford Escort RS
12
93Mayr Siegfried
Mayr Renate

Volvo 240
13
94Ruusiala Hannu PR-Rac
Nylander Henrik PR-Rac
Ruusiala Hannu
Citroën ZX 16V
14
95Takaneva Jouni PR-Rac
Vyörykkä Veijo SaloUA
Jouni Takaneva
Ford Escort RS2000
14
96Saarinen Heikki HyUA
Saarinen Kari RiiUA
Heikki Saarinen
Opel Astra F GSi 16V /
14
97Riutta Ari-Pekka LemUA
Mäkinen Juuso LemUA
Ari-Pekka Riutta
Honda Civic
16
98Hakala Jarno ÄetUA
Ranta Sami ÄetUA
Jarno Hakala
Opel Astra
16
99Aalto Yrjö LemUA
Oksanen Marko UuUA
Yrjö Aalto
Fiat X 1/9
17
100Huhtinen Markku TamUA
Huhtinen-Siistonen Tiina TamUA
Markku Huhtinen
MGB 1800
17
101Kotanen Rauno NokUA
Väätänen Arto OrSUA
Arto Väätänen
Toyota Starlet 1300 (KP61)
17
102Haapasalo J-P HRCF
Haapasalo Saara LahUA
Jari-Pekka Haapasalo
Ford Escort RS 2000
17
103Niemi Pertti NokUA
Salo Markus NokUA
Pertti Niemi
Volvo 242
17
104Ritskoff Mikko LemUA
Kaunonen Petri AAU
Mikko Ritskoff
Opel Kadett GSi 16V
18
105Puumalainen Juho JyvUA
Väliaho Hannu PR-Rac
Juho Puumalainen
BMW 325i (E36)
18
106Nevalainen Hannu VaToSUA
Kortesuo Pasi PR-Rac
Pasi Kortesuo
Volkswagen Golf GTI
18
107Fröman Toni NokUA
Haarla Aarne TamUA
Toni Fröman
BMW 325i (E36/2)
18
108Juvonen Teemu VaToSUA
Hugg Marko VaToSUA
Teemu Juvonen
Opel Astra GSi 16V
18
109Piiroinen Erkki RiiUA
Piiroinen Sani RiiUA
Sani Piiroinen
BMW 325i
18
110Aaltonen Kari SatUA
Hakuli Juha Leppävirta RT
Kari Aaltonen
Volkswagen 1302 S
18
111Väänänen Matti HausUA
Väänänen Olli HausUA
Matti Väänänen
Opel Corsa
19
112Mattila Hannu UrMos Ry
Nystèn Jani TamUA
Hannu Mattila
Toyota Starlet
19
113Ruottunen Jonni LemUA
Latvala Martina LemUA
Rallybaron Oy
Volvo 240
19
114Salminen Petteri RiiUA
Lönegren Jan TerUA
Petteri Salminen
Toyota Starlet
19
115Kaapu Mika HämUA
Kalliomäki Pasi HämUA
Mika Kaapu
Toyota Starlet
22
116Luukko Toni TamUA
Mäkelä Marko OrSUA
Toni Luukko
Opel Corsa B
22
117Puskala Ville LemUA
Levonoja Pasi KangUA
Ville Puskala
Ford Fiesta
22
118Karukka Juuso PR-Rac
Mattila Juuso PR-Rac
Juuso Karukka
Lada 1200
22
119Laaksonen Rasmus LahUA
Kohtaniemi Jarkko LahUA

Ford Escort RS 2000
23
120Patajoki Niko P-HUA
Vaaleri Samu TamUA
Niko Patajoki
Ford Escort RS 2000
23
121Pellonpää Lauri AlavUA
Pellonpää Matti AlavUA
Lauri Pellonpää
Renault Clio 2.0
23
122Mäkelä Timo NokUA
Kortesuo Mika PR-Rac
Timo Mäkelä
BMW M3
23
123Suni Aki OrSUA
Leppäkorpi Matti KySUA
Aki Suni
Ford Escort RS 2000
23
124Ågren Jorma PR-Rac
Ylinen Santeri PR-Rac
Jorma Ågren
BMW 325i (E36)
23
125Utukka Pasi PR-Rac
Rantasalo Riia RaisUA
Pasi Utukka
BMW 325i (E36)
23
126Kangastie Timo TamUA
Kangastie Ilpo JärvisUA
Timo Kangastie
Opel Astra GSi 16V
23
127Kalliomäki Niko PR-Rac
Kiili Juha-Pekka PR-Rac
Niko Kalliomäki
BMW 325i (E36)
23
128Paussu Juho PR-Rac
Palomäki Santeri KankUA
Juho Paussu
Opel Astra F GSi 16V /
23
129Kaukoluoto Aku AnkUA
Temonen Kristian LemUA
Aku Kaukoluoto
Opel Astra F GSi 16V /
23
130Koivurinne Erkko HämUA
Takala Timo RiiUA
Erkko Koivurinne
Opel Astra F GSi 16V /
23
131Tuomainen Sami AUK J-äijät
Rautiainen Mirjami AUK J-äijät
Sami Tuomainen
Opel Astra F GSi 16V /
23
132Viitasaari Jari UUA
Loppi Sami UUA
Jari Viitasaari
BMW 325i (E36)
23
133Salminen Kari UrMos Ry
Kopola Petra UrMos Ry
Kari Salminen
BMW 325i (E36/2)
23
134Nordberg Jussi RauUA
Katila Ville EurUA
Jussi Nordberg
BMW M3
23

Päivitetty/Updated: 27.09.2017 18:34:42