Facebook Twitter Email Pinterest

Pirelli Rallin aikataulu

26.09.2014 /

pirelli-ralli-headerlogo2.jpg

Näin mennään Pirelli Rallissa:

Pe 26.9.

klo 18.01 Kilpailun osan 1 lähtö: Tampereen stadion klo ~20.20 Huolto A (30 min) Tampereen stadion klo ~21.00 Parc Fermé, FinnPark: P-Hämppi - See more at: http://www.pirelliralli.fi/aikataulu/#sthash.RWUEgszM.dpuf

18:01 Lähtö Tampereen Stadion, Ratina

18:59 EK1 Pengonpohja

20:20 Huolto A Tampereen Stadion, Ratina (30 min)

La 27.9.

8:01 Huolto B,Tampereen Stadion (15 min)

9:17 EK2 Sahalahti 1

10:12 EK3 Koivulahti 1

11:25 EK4 Savo

12:16 EK5 Lielahti

12:50 Huolto C, Tampereen Stadion

14:31 EK6 Uskila 1

15:20 Kokoomatauko, Mobilia, Kangasala (20 min)

16:17 EK7 Sahalahti 2

17:12 EK8 Koivulahti 2

18:04 EK9 Uskila 2

19:00 Maali, Tampere Stadion

Pisteet top 5

1. Emil Lindholm / Mikael Korhonen 95 pistettä NHD (R5)
2. Teemu Asunmaa / Jani Salo 88 pistettä Alavuden UA (R5)
3. Juuso Metsälä / Matti Kangas 37 pistettä KeurUA (R5)
4. Mikko Heikkilä / Henri Arpiainen 37 pistettä MäntsMK (R5)
5. Esa Ruotsalainen / Jukka Ruotsalainen 36 pistettä SaarUA (R5)

< Katso kaikki >

Kalenteri 2020

1. Arctic Lapland Rally, Rovaniemi 16.-18.1.
2. SM Vaakuna-Ralli Mikkeli 7.-8.2.
3. SM Itäralli, Joensuu 28.-29.2.
4. SM O.K. Auto-ralli, Kouvola 4.-5.9.
5. Pohjanmaa SM-Ralli, Seinäjoki 25.-26.9.

SM-sarja sosiaalisessa mediassa