Tämän sivun kautta voit seurata rallin etenemistä. Aikaisempien rallien tulokset löytyvät tulosarkistosta.

From this page you can follow results from current FRC event. The results of previous rallies can be found in results archive.


SM Pohjanmaa Ralli

25.-26.9.2020 POHJANMAA-RALLI RY

Lähtölista
#Ohjaajat/Drivers Ilmoittaja, auto/Team, car Luokka/ClassLähtö/Start
1Lindholm Emil NHD
Korhonen Mikael EMSC
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5 EVO
119:01
2Asunmaa Teemu AlavUA
Salo Jani AlavUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5 EVO
1
3Metsälä Juuso KeurUA
Kangas Matti EPUA
Co-Motorsport
Skoda Fabia R5
1
4Heikkilä Mikko MäntsMK
Luhtinen Topi PiekUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
5Ruotsalainen Esa SaarUA
Linnaketo Antti AAU
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
6Salo Juha KaUA
Markkula Mikko RiiUA
Printsport
Skoda Fabia R5
1
7Kasi Jukka LaihUA
Ania Henri KosSUA
Printsport
Skoda Fabia R5
1
8Hautamäki Ville JärvisUA
Juntunen Mika KaMK
Porvoon Autopalvelu
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
9Kinnunen Jaro EMSC
Shemeikka Tuukka LapUA
Porvoon Autopalvelu
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
10Lindberg Jussi SiAk
Tyyskä Tuuka PoSUA
Porvoon Autopalvelu
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
11Tahko Riku PoSUA
Soininen Markus LprRT
Riku Tahko
Mini One
2
12Rytkönen Anssi KoMoKe
Koskela Juho-Ville TorUA
Anssi Rytkönen
Mitsubishi Lancer E9
2
13Röyhkiö Aleksi PR-Rac
Mannisenmäki Ville UUA
Printsport
Skoda Fabia R5
1
14Hämäläinen Kari NaSU
Pietiläinen Risto JyvUA
Printsport
Volkswagen Polo GTI R5
1
15Lähdeniemi Arttu PunMK/UA/RiiUA
Toivonen Jukka PunMK/UA/RiiUA
Arttu Lähdeniemi
Mitsubishi Lancer Evolution X
2
16Lavio Jaakko AUK J-äijät
Heikkinen Matti K-KUA
Jaakko Lavio
Subaru Impreza WRX Sti
2
17Kiviniemi Kristian ParkUA
Mälkönen Enni LamUA
Kristian Kiviniemi
KIA Rio N5
6
18Kuivinen Timo EPUA
Hautanen Ari-Pekka JärvisUA
kuivinen timo
Mitsubishi Lancer Evolution VII
1
19Juolahti Arto THU-TEAM
Kovanen Jani THU-TEAM
Arto Juolahti
Mitsubishi Lancer Evolution X
2
20Kalliokoski Jere AL-Härmä
Vistinmäki Jukka-Pekka AL-Härmä
Printsport
Skoda Fabia R5 EVO
1
21Joona Lauri SAU
Määttänen Markus SAU
FORD MOTORCRAFT
Ford Fiesta R2
3
22Hokkala Henri AL/AKU-Jkl/PetUA
Pahkala Kimmo AL/AKU-Jkl/PetUA
Printsport
Peugeot 208 R2
3
23Pajari Sami HeiUA/NoorUA/MK
Salminen Marko HeiUA/NoorUA/MK
Porvoon Autopalvelu
Ford Fiesta R2
3
24Korhonen Roope LMM
Laitinen Jani LMM
Printsport
Citroën C2 R2
3
25Luhtaniemi Jani RDT
Jauhiainen Juha-Pekka HyUA
FORD MOTORCRAFT
Ford Fiesta R2
3
26Markkanen Kalle EMSC
Temonen Kristian LemUA
Printsport
Peugeot 208 R2
3
27Koski-Lammi Juho JaMoKe/UA/TamUA
Vaaleri Samu JaMoKe/UA/TamUA
Printsport
Citroën C2 R2
3
28Hallia Tuukka MäntsMK
Haapala Antti KR-TEAM RY
Tuukka Hallia
Ford Fiesta R2
3
29Eloluoma Mika LaihUA
Kapanen Arto PetUA
DYNAMO
Mitsubishi Lancer E8
1
30Seilo Joni ParkUA
Salonen Janne ParkUA
Joni Seilo
Mitsubishi Lancer Evolution X
2
31Pasanen Juha OUA
Jaakola Jari OUA
Juha Pasanen
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
32Ikonen Jukka KR-TEAM RY
Perämäki Sami RTL
Jukka Ikonen
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
33Virves Robert EST
Pruul Sander EST
FORD MOTORCRAFT
Ford Fiesta R2
3
34Koski-Lammi Heikki JaMoKe/UA/UuUA
Kallio Kari JaMoKe/UA/UuUA
Printsport
Citroën C2 R2
3
35Nieminen Kristian Toivakka AUK
Nieminen Valtteri Toivakka AUK
TGS Worldwide
Ford Fiesta R2
3
36Huovinen Joonas K-KUA
Lamminen Hannu JoeUA
Printsport
Peugeot 208 R2
3
37Mäki-Tammela Juho LakUA
Kaikkonen Mikko YkUa
Juho Mäki-Tammela
Mitsubishi Lancer E9
1
38Ala-Talkkari Mikko LapUA
Ala-Talkkari Antti LapUA
Mikko Ala-Talkkari
Subaru Impreza WRX Sti
2
39Latvala Matti LapUA
Raiski Toni LapUA
Matti Latvala
Subaru Impreza WRX Sti
2
40Laukkanen Anssi RoRa
Karppinen Pasi PeMK
Anssi Laukkanen
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
41Heino Tommi HuiUA
Ranta Arto LemUA
Tommi Heino
Ford Fiesta R2
3
42Patajoki Niko TeisUA
Peippo Matias KySUA
Printsport
Citroën C2 R2
3
43Korvola Sami EPUA
Vatilo Anssi EPUA
Anssi Vatilo
Ford Fiesta 1.6
4
44Herranen Toni KR-TEAM RY
Virtanen Sebastian JyvUA
Marko Herranen
Ford Fiesta 1.6
4
45Kiminki Miko LapinlAU
Koponen Ari NilUA
Miko Kiminki
Honda Civic
4
46Pensas Jere LaihUA
Saarijärvi Jouni LaihUA
Jere Pensas
Renault Megane
4
47Jäppinen Petteri RiiUA
Virtanen Joni-Petteri RiiUA
Petteri Jäppinen
Alfa Romeo 147
4
48Heino Niklas KSAU
Pasenius Jukka ValUA
Niklas Heino
Toyota Yaris
4
49Heikkinen Oskari Kaj-UA
Hämäläinen Saku SPAUK
Oskari Heikkinen
Ford Fiesta 1.6
4
50Lahtinen Eeka K-KUA
Tiainen Pentti LohUA
Eeka Lahtinen
Suzuki Swift Sport (RS)
4
51Hirvonen Kimi K-KUA
Pesonen Mikael K-KUA
KHR Team
Renault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)
4
52Manerus Matti KonnMK/UA/KonnMK/UA
Manerus Heli KonnMK/UA/KonnMK/UA
Matti Manerus
Opel Corsa GSi
4
53Pajuoja Walle LaihUA
Kärpijoki Jussi RaisUA
Walle Pajuoja
Renault Megane Coupe (DAOH05)
4
54Tavaila Otso AUA
Järvinen Juho-Erik LamUA
Otso Tavaila
Citroën C2 VTS
4
55Saarnio Jari OUA
Karjalainen Tapio OUA
Jari Saarnio
Suzuki SX4
4
56Sahila Aki ESRC
Tukia Mikko ESRC
Aki Sahila
Citroën C2 VTS
4
57Hirvioja Aki YkUa
Korhonen Pekka RoiUA
Aki Hirvioja
BMW 328i Coupe
5
58Tukiainen Tomi KeurUA
Pohjanharju Mikko KeurUA
AutoFutur Racing Team
Volkswagen Golf IV
5
59Sutinen Petter TTR
Oikarainen Kimmo TTR
Petter Sutinen
BMW M3
5
60Valkonen Anssi AL-Härmä
Pohto Jani LapUA
Anssi Valkonen
BMW M3
5
61Lahtinen Jani K-KUA
Hämäläinen Matti LprRT
Jani Lahtinen
Honda Civic Type R
5
62Koski Jari AL-Härmä
Ekola Esa AL-Härmä
Esa Ekola
BMW M3
5
63Valtaala Jari AlavUA
Penttilä Pekka AlavUA
Valtaala Jari
Toyota Altezza RS200
5
64Kasi Timo LaihUA
Similä Esa LaihUA
Timo Kasi
BMW M3 (E36)
5
65Raiski Riku AlavUA
Leppänen Jeremias AlavUA
Riku Raiski
BMW 325i
5
66Hannula Juha-Mikael LaihUA
Penttilä Pasi LaihUA
lakeuden puhdistuspalvelu oy
BMW M3
5
67Vilmilä Antti JärvisUA
Ahopelto Anssi ÄhtUA
Antti Vilmilä
Toyota Starlet
5
68Suontausta Jari NokUA
Kemppainen Suvi NokUA
Jari Suontausta
Citroën DS3 R3T
5
69Hautaniemi Mika KuortUA
Pitkänen Janne KuortUA
Mika Hautaniemi
Toyota Starlet
5
70Ristolainen Marko AlavUA
Ristolainen Kai AlavUA
Marko Ristolainen
BMW 325i (E36)
5
71Jämsen Sami PihtUA
Mölsä Mika AMM
Mika Mölsä
Honda Civic Type R
5
72Lauhasmaa Mikko EPUA
Nieminen Atte SaarUA
Lauhasmaa Mikko
Ford Escort RS 2000
5
73Belyaev Roman Russia
Goncharova Natalia Russia
Triniti Rally Team
Lada 110-2,0 (Vaz 21106)
5
74Säisä Verneri IisUA
Laukkanen Jani IisUA
Arto Säisä
Renault Clio 16V
11
75Saarinen Konsta OrSUA
Mäkelä Joni TeisUA

Suzuki Ignis Sport
11
76Koski Valtteri AL-Härmä
Haapoja Henry LapUA

Honda Civic
11
77Heikkinen Markus KUA
Räsänen Jyri KUA
Markus Heikkinen
Renault Clio 1.6
11
78Pulkkinen Veeti LakUA
Leskelä Kimmo Ensio LakUA
Vesa Pulkkinen
Ford Fiesta 1.6
11
79Lassila Leevi KvanUA
Ala-Kokkila Arto KuortUA
Jukka Lassila
Citroën C2 VTS
11
80Helander Leevi RiiUA
Nordström Antti RiiUA
Antti Nordström
Suzuki Ignis Sport
11
81Kivioja Tuukka-Matias Jurvan UA
Lähdesmäki Martti AL-Härmä
Co-Motorsport
Ford Fiesta 1.6
11
82Pylvänäinen Santtu AL-Kangasniemi
Oksanen Markus UuUA
Oksanen Markus
Nissan Micra
11
83Sakko Miro OFK-125
Väänänen Karri LakUA
Karri Väänänen
Ford Fiesta 1.6
11
84Korhonen Nuutti HyUA
Söderström Teppo HyUA
Teppo Söderström
Ford Focus
11
85Salonen Arttu HyUA
Räty Marko RiiUA
Marko Räty
Alfa Romeo 147
11
86Aallontie Verneri RaisUA
Kallio Jari NaSU
Jari Kallio
Suzuki Swift Sport
11
87Kari Atte KvanUA
Honkasalo Hannu HRCF
LOGISTEAM OY
Ford Fiesta
11
88Tikkinen Tomi LMM
Kantanen Teijo PaiUA
Lattiapinnoite.fi
Renault Megane
11
89Taivalantti Henri HAU
Taivalantti Kimmo MikUA
Henri Taivalantti
BMW 325i (E36)
10
90Pellinen Tero EPUA
Kulmala Juha-Pekka EPUA
Trutec Oy TERÄSHALLIT
BMW M3
10
91Kaakinen Jere SaloUA
Järvinen Kasper SaloUA
Jere Kaakinen
BMW 325i
10
92Yli-Rantala Teemu KuortUA
Yli-Rantala Asko KuortUA
Asko Yli-Rantala
Ford Fiesta ST
10
93Valkonen Matias AL-Härmä
Peltonen Markus AL-Härmä
Matias Valkonen
BMW M3
10
94Karjalainen Ville JyvUA
Uutela Janne JyvUA
Ville Karjalainen
BMW 325i (E36)
10
95Ketomäki Esa LapUA
Latvala Sami EPUA
Esa Ketomäki
Citroën Xsara VTS
10
96Mäkynen Jaakko EPUA
Männistö Ari EPUA
Jaakko Mäkynen
BMW 325i (E36)
10
97Pölönen Pekka AlavUA
Järviluoma Tarmo EPUA
Pekka Pölönen
BMW 325i
10
98Rintamäki Antti LappajUA
Ekola Jouni AL-Härmä
Jouni Ekola
BMW 325i
10
99Uusineva Ville LapUA
Hautala Janne KauhUA
Ville Uusineva
Ford Escort RS 2000
10
100Väli-Torala Tuomo AlavUA
Mantere Antti AlavUA
Tuomo Väli-Torala
BMW M3
10
101Jokela Lauri FFKK
Vuori Jasu SomUA
Lauri Jokela
Honda Civic
7
102Hämäläinen Kalle TTR/JaMoKe/UA
Mäkelä Pekka TTR/JaMoKe/UA
Kalle Hämäläinen
Honda Civic
7
103Martiskainen Ismo JoeUA
Vainikainen Erkko JoeUA
Erkko Vainikainen
Renault Clio 1.6
7
104Korvola Mika EPUA
Saari Miika EPUA
Mika Korvola
Honda Civic
7
105Latvanen Markus EPUA
Jokinen Jussi EPUA
Markus Latvanen
Nissan Micra Kit Car
8
106Männikkö Juhani LakUA
Kemi Jari LakUA
Juhani Männikkö
Toyota Starlet
9
107Kärki Topi NilUA
Lappalainen Esko NilUA
Topi Kärki
Ford Fiesta R2
9
108Myllymäki Eetu LaihUA
Niemelä Sami LaihUA
Eetu Myllymäki
Toyota Starlet
9
109Pihlajamäki Miro EPUA
Pihlajamäki Juhani EPUA
Miro Pihlajamäki
Toyota Starlet
9
110Saari Tomi LapUA
Saari Juha LapUA
Tomi Saari
Toyota Starlet
9
111Torsti Tapio LaihUA
Kuivamäki Petri LaihUA
Tapio Torsti
Toyota Starlet
9
112Suokko Joni LaihUA
Suokko Jani LaihUA
Joni Suokko
BMW 325i (E36)
13
113Kalliomäki Iivari TUA
Kalliomäki Antti TUA
Iivari Kalliomäki
BMW 325i (E36)
13
114Näsi Juha AL-Härmä
Nokua Markus AL-Härmä
Markus Nokua
BMW 325i (E36)
13
115Hinttu Tuomo KankUA
Peltomäki Erno AAU
Tuomo Hinttu
BMW 325i
13
116Luoma-aho Anssi LapUA
Mäkiniemi Marko AL-Härmä
Anssi Luoma-aho
BMW 325i
13
117Nieminen Joni VUA
Kitinoja Anssi EPUA
Anssi Kitinoja
BMW 325i (E36)
13
118Haiminen Oskari LapUA
Haiminen Sakari LapUA
Oskari Haiminen
BMW 325i (E36)
13
119Kapela Jukka EPUA
Meritähti Samuli EPUA
Trutec Oy
BMW 325i (E36)
13
120Lejon Risto AL-Härmä
Hanhila Petri AL-Härmä
Lejon Risto
BMW 325i
13
121Laurila Sami AL-Härmä
Kleimola Arto AL-Härmä
Sami Laurila
BMW 325i (E36/2)
13
122Alalantela Jukka LappajUA
Pölönen Juha NokUA
Jukka Alalantela
BMW 325i (E36)
13
123Koski Riku AL-Härmä
Bergbacka Kari AL-Härmä
Kari Bergbacka
BMW 325i
13
124Hirvijärvi Lasse EPUA
Luoma Kari EPUA
Lasse Hirvijärvi
BMW 325i (E36/2)
13
125Bäck Timo LapUA
Kettumäki Janne LapUA
Timo Bäck
BMW 325i (E36)
13
126Latvala Jari-Matti AlavUA
Hänninen Juho SLUA
Latvala Motorsport Oy
Toyota Celica 2000 GT-Four (ST165)
15
127Korpela Kimmo AlavUA
Pellonpää Matti AlavUA
Kimmo
Audi Coupe Quattro
15
128Häkkilä Atte HyUA
Haataja Pasi EMSC
Matti Häkkilä
Citroën C2 R2
16
129Annala Vesa LapUA
Rantamäki Pasi LapUA
Pasi Rantamäki
Opel Astra F GSi 16V /
17
130Joni Keskinen AL-Härmä
Heikkilä Juha KauhUA
Joni Keskinen
BMW M3 (E36)
17
131Alahuhta Henri LapUA
Alahuhta Anssi LapUA
Henri Alahuhta
Mitsubishi Lancer E6
18
132Reinikainen Petri HyUA
Hallia Timo TullUA
Petri Reinikainen
Mitsubishi Lancer E9
18
133Veikkanen Pentti HyUA
Veikkanen Niko HyUA
Pentti Veikkanen
Mitsubishi Lancer E9
18
134Ilvola Tommi KuortUA
Pitkänen Onni KuortUA
Tommi Ilvola
Opel Ascona B
19
135Latvala Eetu LaihUA
Sillanpää Teemu EPUA
Eetu Latvala
Citroën C2 VTS
20
136Pentinmäki Ari EPUA
Pentinmäki Elmeri EPUA
Ari Pentinmäki
Peugeot 206 XS
20
137Haapoja Jarno LapUA
Haapoja Janne LapUA
Jarno Haapoja
BMW M3
21
138Riihimäki Tomi LaihUA
Riihimäki Tero LaihUA
Tomi Riihimäki
Honda Civic
21
139Junttila Pauli NivUA
Ahola Matti NivUA
Pauli Junttila
BMW 328i
21
140Paavola Mika KuortUA
Hanhikoski Tommi EPUA
Mika Paavola
Ford Escort 2000
21
141Kankaanpää Tomi EPUA
Karhu Emma KR-TEAM RY
Tomi Kankaanpää
Volkswagen Golf GTI 16V
21
142Kananoja Jussi EPUA
Karjanlahti Timo EPUA
Timo Karjanlahti
Ford Escort RS 2000
21
143Ylinen Petri EPUA
Salo Eemi EPUA
SPTR-Asennus Oy
Subaru Impreza WRX Sti
22

Päivitetty/Updated: 22.09.2020 19:13:16