Tiimit

Facebook Twitter Email Pinterest

Tiimien suomenmestaruudesta kaudella 2020 kilpailevat alla näkyvät tiimit.

Nimi Kotisivut  Facebook Twitter
DYNAMO WWW       Facebook  
FORD MOTORCRAFT      
Porvoon Autopalvelu      
Printsport WWW Facebook Twitter
TGS Worldwide    WWW  Facebook  
TGS Škoda Team      


Sarjapistetilanteen näet täältä.

Tiimimestaruuspisteistä ajavat kuljettajat osakilpailuittain

1. Arctic Lapland Rally. Rovaniemi
2. SM Vaakuna-Ralli, Mikkeli (RSJM)
3. SM-Itäralli, Joensuu (RSJM)
4. SM O.K. Auto-ralli, Kouvola (RSJM)
5. SM Ralli, Oulu (RSJM)
6. Pohjanmaa Ralli, Seinäjoki (RSJM)

TIIMIESITTELYT

DYNAMO
Tallipäällikkö: Riku Seppä
Tiimin henkilöstömäärä: 1-10
Huoltoajoneuvojen määrä: 2
Kotipaikka: Valkeala
Kuljettajat:
Mikko Eskelinen (SM1)
Timo Mäenpää (SM2)
Ralliautot: Mitsubishi Lancer WRC, Mitsubishi Lancer Evo 10

FORD MOTORCRAFT
Tallipäällikkö: Arto Kumpumäki
Tiimin henkilöstömäärä:
Huoltoajoneuvojen määrä:
Kotipaikka:
Kuljettajat:
Lauri Joona (SM3)
Aleksi Röyhkiö (SM3)
Ralliautot: Ford Fiesta R2

Porvoon Autopalvelu
Perustamisvuosi:
Tallipäällikkö: Tomi Vilenius
Tiimin henkilöstömäärä:
Huoltoajoneuvojen määrä:
Kuljettajat:
Sami Pajari (SM3)
Ville Hautamäki (SM2)
Ralliautot: Ford Fiesta R2, Mitsubishi Lancer Evo 9

PRINTSPORT
Perustamisvuosi:
1997
Tallipäällikkö: Eero Räikkönen
Tiimin henkilöstömäärä: Vaihtelee
Huoltoajoneuvojen määrä: 3
Kotipaikka: Lievestuore
Kuljettajat:
Juha Salo (SM1)
Jukka Kasi (SM1)
Ralliautot: Useita Skoda Fabia R5 ja Volkswagen Polo GTI R5 -ralliautoja

TGS Škoda Team
Perustamisvuosi:
Tallipäällikkö: Toni Gardemeister
Tiimin henkilöstömäärä: Vaihtelee, 5-20 riippuen kilpailusta
Huoltoajoneuvojen määrä: 3
Kuljettajat:
Teemu Asunmaa (SM1)
Emil Lindholm (SM1)
Ralliautot: Skoda Fabia R5

TGS WORLDWIDE
Perustamisvuosi:
2011
Tallipäällikkö: Toni Gardemeister
Tiimin henkilöstömäärä: Vaihtelee, 5-20 riippuen kilpailusta
Huoltoajoneuvojen määrä: 3
Kuljettajat:
Mikko Heikkilä (SM1)
Eerik Pietarinen (SM1)
Ralliautot: Skoda Fabia R5 3kpl ,Skoda Fabia S2000, Opel Adam R2

 

Pisteet top 5

1. Teemu Asunmaa / Jani Salo 70 pistettä Alavuden UA (R5)
2. Emil Lindholm / Mikael Korhonen 70 pistettä NHD (R5)
3. Eerik Pietarinen / 35 pistettä (R5)
4. Esa Ruotsalainen / Jukka Ruotsalainen 28 pistettä SaarUA (R5)
5. Juuso Metsälä / Matti Kangas 27 pistettä KeurUA (R5)

< Katso kaikki >

Kalenteri 2020

  Rallin nimi Paikkakunta PVM
  1. Arctic Lapland Rally Rovaniemi     

16.-18.1.

  2. SM Vaakuna-Ralli Mikkeli 7.-8.2.
  3. SM Itäralli
Joensuu 28.-29.2.
  4. SM O.K. Autoralli
Kouvola 12.-13.6.
  5. SM Ralli
Oulu 4.-5.9.
  6. Pohjanmaa SM-Ralli
Seinäjoki 25.-26.9.

SM-sarja sosiaalisessa mediassa