Tulosarkisto - Results arhive

Tämän sivun kautta voit seurata valitsemasi rallin tuloksia. Valitse alta ralli, jonka tuloksia haluat katsoa. Voit tämän jälkeen lisäksi valita luokan ja erikoiskokeen.

From this page you can follow results from FRC events. Choose below the rally you wish to view. Then you may choose class and stage.


SM Pohjanmaa Ralli

17.-18.6.2021 POHJANMAA-RALLI RY

Lähtölista
#Ohjaajat/Drivers Ilmoittaja, auto/Team, car Luokka/ClassLähtö/Start
1Asunmaa Teemu AlavUA/NoorUA/MK
Salminen Marko AlavUA/NoorUA/MK
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5 EVO
112:00
2Heikkilä Mikko MäntsMK
Luhtinen Topi PiekUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5 EVO
1
3Salo Juha KaUA
Markkula Mikko RiiUA
Printsport
Skoda Fabia R5 EVO
1
4Lindholm Emil NHD
Hämäläinen Reeta SiAk
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5 EVO
1
5Tahko Riku PoSUA
Soininen Markus LprRT
Riku Tahko
Hyundai i20 R5
1
6Röyhkiö Aleksi PR-Rac
Mannisenmäki Ville UUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
7Metsälä Juuso KeurUA
Kangas Matti EPUA
Co-Motorsport
Skoda Fabia R5
1
8Markkanen Kalle KeurUA
Temonen Kristian TamUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
9Koivisto Ari-Pekka YUA
Niska Eljas TorUA
Ari-Pekka Koivisto
Skoda Fabia R5
1
10Ketomäki Jukka AL-Härmä
Kuivinen Kari EPUA
Co-Motorsport
Skoda Fabia R5
1
11Pynnönen Ville JyvUA
Kallio Kari UuUA
TGS Worldwide
Skoda Fabia R5
1
12Kinnunen Jaro EMSC
Shemeikka Tuukka LapUA
Jaro Kinnunen
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
13Hautamäki Ville JärvisUA
Juntunen Mika KaMK
Porvoon Autopalvelu
Mitsubishi Lancer Evolution IX
2
14Kiviniemi Kristian ParkUA
Alanen Jarkko AL-Härmä
Kristian Kiviniemi
Mitsubishi Lancer Evolution X
2
15Rytkönen Anssi KoMoKe
Koskela Juho-Ville TorUA
Anssi Rytkönen
Mitsubishi Lancer E9
2
16Liiten Jari Sandvikens MK
Kjellgren Mikael HJO MK
Jari Liiten
Skoda Fabia R5
1
17Hämäläinen Kari NaSU
Rönnemaa Tero RaisUA
Printsport
Volkswagen Polo GTI R5
1
18Lindberg Jussi SiAk
Tyyskä Tuuka PoSUA
KMS Racing Oy
Ford Fiesta Rally3
6
19Juolahti Arto THU-TEAM
Kovanen Jani THU-TEAM
Arto Juolahti
Mitsubishi Lancer Evolution X
2
20Lähdeniemi Arttu PunMK/UA/RiiUA
Toivonen Jukka PunMK/UA/RiiUA
Printsport
Ford Fiesta Rally3
6
21Eloluoma Mika LaihUA
Kapanen Arto PetUA
DYNAMO
Mitsubishi Lancer E8
1
22Henkola Matias PoSUA
Öhman Patric BRT
Henkola Matias
Mini One
2
23Skantz Tuomas PihtUA
Nikara Petri SaarUA
Printsport
Skoda Fabia R5
1
24Kihlman Jari LamUA
Jäntti Jaakko RoiUA
Printsport
Skoda Fabia R5 EVO
1
25Ala-Talkkari Mikko LapUA
Ala-Talkkari Antti LapUA
Mikko Ala-Talkkari
Subaru Impreza WRX Sti
2
26Karppanen Mika LakUA
Heinonen Anne LakUA
Mika Karppanen
Citroën DS3 R5
1
27Nuuter Vallo MS Racing
Kupri Alari MS Racing
Vallo Nuuter
KIA Rio N5
2
28Hallia Tuukka MäntsMK
Haapala Antti KR-TEAM RY
Porvoon Autopalvelu
Ford Fiesta Rally4
3
29Korhonen Roope LMM
Viinikka Anssi PetUA
Printsport
Peugeot 208 R2
3
30Hokkala Henri AL/AKU-Jkl/PetUA
Pahkala Kimmo AL/AKU-Jkl/PetUA
Printsport
Ford Fiesta Rally4
3
31Joona Lauri SAU
Korhonen Mikael EMSC
Printsport
Ford Fiesta Rally4
3
32Herranen Toni KR-TEAM RY
Virtanen Sebastian JyvUA
Printsport
Ford Fiesta Rally4
3
33Korhola Benjamin VihUA
Kelander Pekka JyvUA
Printsport
Ford Fiesta Rally4
3
34Koski-Lammi Heikki JaMoKe/UA/SAU
Määttänen Markus JaMoKe/UA/SAU
Printsport
Ford Fiesta Rally4
3
35Forsgren Kim MäntsMK
Kärpijoki Jussi RaisUA
Printsport
Ford Fiesta R2
3
36Nieminen Kristian Toivakka AUK
Nieminen Valtteri Toivakka AUK
Printsport
Ford Fiesta Rally4
3
37Heino Tommi HuiUA
Vaaleri Samu TamUA
Printsport
Ford Fiesta Rally4
3
38Huovinen Joonas K-KUA
Hyttinen Antti JoeUA
Printsport
Peugeot 208 R2
3
39Patajoki Niko TeisUA
Lummaa Juha NokUA
Printsport
Peugeot 208 R2
3
40Heikkinen Oskari Kaj-UA
Hämäläinen Saku SPAUK
Oskari Heikkinen
Ford Fiesta 1.6
4
41Pensas Jere LaihUA
Saarijärvi Jouni LaihUA
Jere Pensas
Renault Megane
4
42Saarinen Konsta PR-Rac
Mäkelä Joni TeisUA
Joni Mäkelä
Ford Fiesta 1,6
4
43Koski Valtteri AL-Härmä
Haapoja Henry LapUA
Valtteri Koski
Ford Fiesta 1.6
4
44Koski-Lammi Juho JaMoKe/UA/HuiUA
Vastamäki Arttu JaMoKe/UA/HuiUA
Juho Koski-Lammi
Volkswagen Polo GTI
4
45Lassila Leevi KvanUA
Ala-Kokkila Arto KuortUA
Jukka Lassila
Ford Fiesta 1,6
4
46Korvola Sami EPUA
Vatilo Anssi EPUA
Anssi Vatilo
Ford Fiesta 1.6
4
47Hirvonen Kimi K-KUA
Pesonen Mikael K-KUA
KHR Team
Ford Fiesta 1.6
4
48Heikkinen Markus KUA
Väänänen Hannu KUA
Markus Heikkinen
Toyota Corolla G6
4
49Kiminki Miko LapinlAU
Keinänen Antti-Jussi NilUA
Miko Kiminki
Ford Fiesta
4
50Pajuoja Walle LaihUA
Järvinen Juho-Erik LamUA
Walle Pajuoja
Renault Megane Coupe (DAOH05)
4
51Helander Leevi RiiUA
Räty Marko RiiUA
Leevi Helander
Suzuki Ignis Sport
4
52Mäkiniemi Marko LapUA
Perttu Jari EPUA
Marko Mäkiniemi
Opel Astra G CC /
4
53Tavaila Otso AUA
Valonen Hanna HeiUA
Otso Tavaila
Citroën C2 VTS
4
54Valtaala Jari AlavUA
Penttilä Pekka AlavUA
Valtaala Jari
Toyota Altezza RS200
5
55Valkonen Anssi AL-Härmä
Pohto Jani LapUA
Anssi Valkonen
BMW M3
5
56Lemmetti Mika LaihUA
Niemelä Sami LaihUA
Mika Lemmetti
BMW M3
5
57Ollikkala Jaakko PokyUA
Luoma Kari EPUA
Jaakko Ollikkala
BMW M3
5
58Latvala Matti LapUA
Raiski Toni LapUA
Matti Latvala
Volvo 940
5
59Hast Mikko RoiUA
Pallari Timo RoiUA
Mikko Hast
BMW M3 (E36)
5
60Kasi Timo LaihUA
Similä Esa LaihUA
Timo Kasi
BMW M3 (E36)
5
61Prusti Janne KuortUA
Kivistö Risto HyUA
Janne Prusti
BMW 328i
5
62Raiski Riku AlavUA
Leppänen Jeremias AlavUA
Riku Raiski
BMW 325i
5
63Saarnio Jari OUA
Karjalainen Tapio OUA
Jari Saarnio
Nissan Sunny GTI-R (RNN14)
5
64Lauhasmaa Mikko EPUA
Nieminen Atte SaarUA
Lauhasmaa Mikko
Ford Escort RS 2000
5
65Hautaniemi Mika KuortUA
Pitkänen Janne KuortUA
Mika Hautaniemi
Toyota Starlet
5
66Vilmilä Antti JärvisUA
Ahopelto Anssi ÄhtUA
Antti Vilmilä
Toyota Starlet
5
67Taletavicius Ignas 4STAM
Alekna Dainius 4STAM
4STAM
Renault Clio
5
68Kuivinen Timo EPUA
Hautanen Ari-Pekka JärvisUA
kuivinen timo
Mitsubishi Lancer Evolution VII
7
69Martti Yrjö RoiUA
Kaikkonen Mikko YkUa
Yrjö Martti
Mitsubishi Lancer E9
7
70Havelin Veli-Matti LaihUA
Pukkinen Ari LaihUA
Co-Motorsport
Mitsubishi Lancer EVO VIII (CT9A)
7
71Kauppinen Tuukka Huuha UA
Karttunen Veli-Pekka AL-Kangasniemi

Honda Civic
12
72Räikkönen Justus EMSC
Rönnberg Mika EMSC
Mika Rönnberg
Ford Fiesta 1600
12
73Pulkkinen Veeti LakUA
Leskelä Ralf LakUA
Vesa Pulkkinen
Ford Fiesta 1.6
12
74Iivari Jooa KorUA
Rampanen Mika KorUA
Jussi Iivari
Ford Fiesta
12
75Sakko Miro OFK-125
Väänänen Karri LakUA
Karri Väänänen
Ford Fiesta 1.6
12
76Tikkinen Tomi LMM
Niini Timi SaloUA
Niini Timi
Renault Megane
12
77Dahlqvist Raoul E-TMK/UA/E-TMK/UA
Wirtanen Edgar E-TMK/UA/E-TMK/UA
Markus Dahlqvist
Ford Fiesta 1.6
12
78Ojala Joonas MhMK
Räty Markus RiiUA
Co-Motorsport
Ford Fiesta 1,6
12
79Eteläniemi Jesse P-HUA
Takala Timo RiiUA
Jukka Eteläniemi
Renault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)
12
80Seppä Anton ValUA
Hatakka Tommi ImUA
DYNAMO
Toyota Yaris
12
81Ekroos Cecilia EMSC
Ekroos Peter EMSC
Peter Ekroos
Opel Astra G CC /
12
82Kari Atte KvanUA
Honkasalo Hannu HRCF
Atte Kari
Volkswagen Lupo
12
83Salminen Viljami SaloUA
Salminen Aku SaloUA
JANUSMOTORS
Alfa Romeo 147
12
84Kytömäki Esko MhMK
Ahonen Antti Päij-HUA
Antti Ahonen
Ford Focus
12
85Kivioja Tuukka-Matias Jurvan UA
Heinonen Juha KvanUA
Co-Motorsport
Ford Fiesta 1.6
12
86Salonen Arttu HyUA
Jalavikko Ari KySUA
Ari Jalavikko
Alfa Romeo 147
12
87Koski Riku AL-Härmä
Bergbacka Kari AL-Härmä
Kari Bergbacka
BMW M3 (E36)
11
88Hiekkavuo Pasi THU-TEAM
Janger Tomi THU-TEAM
Pasi Hiekkavuo
Opel Astra
11
89Säisä Verneri IisUA
Neuvonen Teemu UuUA
Arto Säisä
Honda Civic Type-R
11
90Kononen Olli-Pekka VUORIKEMIAN MK/NoorUA/MK
Lehtonen Tomi VUORIKEMIAN MK/NoorUA/MK
Olli-Pekka Kononen
Ford Fiesta ST
11
91Tiilikka Sanna-Kaisa EPUA
Grönlund Tapani KR-TEAM RY
Co-Motorsport
Honda Civic Type R (EP3)
11
92Kaakinen Jere SaloUA
Nurmi Oona SaloUA
Jere Kaakinen
BMW 325i
11
93Kylmänen Kristian LakUA
Kylmänen Mia LakUA
Kylmänen
Ford Fiesta ST
11
94Riihimäki Tomi LaihUA
Riihimäki Tero LaihUA
Tomi Riihimäki
Honda Civic
11
95Luoma Terho LapUA
Lammi Jaakko AL-Härmä
Terho Luoma
BMW Compact
11
96Uusineva Ville LapUA
Hautala Janne LapUA
Ville Uusineva
Ford Escort RS 2000
11
97Väli-Torala Tuomo AlavUA
Mantere Antti AlavUA
Tuomo Väli-Torala
BMW M3
11
98Yli-Rantala Teemu KuortUA
Yli-Rantala Asko KuortUA
Asko Yli-Rantala
Ford Fiesta ST
11
99Männikkö Juhani LakUA
Majava Ilkka LakUA
Juhani Männikkö
Toyota Starlet
10
100Kärki Topi NilUA
Lappalainen Esko NilUA
Topi Kärki
Ford Fiesta R2
10
101Nikkanen Tino SaloUA
Nurmi Pasi SaloUA
Tino Nikkanen
Ford Fiesta R2
10
102Korvola Mika EPUA
Saari Miika EPUA
Mika Korvola
Honda Civic
8
103Jäppinen Henry PetUA
Ilminen Mirco PengUA
Henry Jäppinen
Ford Focus
8
104Tukiainen Tero ParkUA
Latvanen Sami MhMK
Tero Tukiainen
Renault Clio 1.6
8
105Söderström Jonny RUFAK
Lunden Jonas RUFAK
Jonny söderström
Alfa Romeo 147
8
106Luoma Juhani AL-Härmä
Niemelä Jyrki LapUA
Juhani Luoma
Renault Megane
8
107Huikuri Tuomas AUK J-äijät
Altti Jussi AUK J-äijät
Tuomas Huikuri
Ford Focus
8
108Latvanen Markus EPUA
Jokinen Jussi EPUA
Markus Latvanen
Nissan Micra
9
109Korpela KIMMO AlavUA
Siirilä Janne AlavUA
Kimmo
Audi Coupe Quattro
15
110Annala Vesa LapUA
Rantamäki Pasi LapUA
Pasi Rantamäki
Opel Astra F GSi 16V /
17
111Sysimetsä Jari KokUA
Isaksson Jan KokUA
Jari Sysimetsä
Opel Astra
17
112Ristolainen Marko AlavUA
Ristolainen Kai AlavUA
Marko Ristolainen
BMW 325i (E36)
17
113Keskinen Joni AL-Härmä
Heikkilä Juha KauhUA
Joni Keskinen
BMW M3 (E36)
17
114Hosionaho Heikki NivUA
Tiainen Pentti LohUA
Pentti Tiainen
BMW M3
17
115Ylinen Petri EPUA
Mäläskä Mika EPUA
Petri Ylinen
Subaru Impreza WRX Sti
18
116Tiilikka Jari-Matti EPUA
Niemi Henri LaihUA
Co-Motorsport
Honda Civic Type R (EP3)
21
117Valkonen Matias AL-Härmä
Peltonen Markus AL-Härmä
Matias Valkonen
BMW M3
21
118Hirvijärvi Lasse EPUA
Salo Eemi EPUA
Lasse Hirvijärvi
BMW 125i Coupe
21
119Lehtola Joonas LaihUA
Lehtola Pekka LaihUA
Joonas Lehtola
BMW 325i (E36)
21
120Laurila Sami AL-Härmä
Kleimola Arto AL-Härmä
Sami Laurila
BMW 325i (E36/2)
21
121Haapoja Jarno LapUA
Haapoja Janne LapUA
Jarno Haapoja
BMW M3
21
122Kankaanpää Tomi EPUA
Koivusalo Mikko EPUA
Tomi Kankaanpää
Volkswagen Golf GTI 16V
21
123Suokko Joni LaihUA
Suokko Jani LaihUA
Joni Suokko
BMW 325i (E36)
21
124Mäkynen Jaakko EPUA
Männistö Ari EPUA
Jaakko Mäkynen
BMW 325i (E36)
21
125Takala Sami EPUA
Pentinmäki Elmeri EPUA
Sami Takala
Ford Escort RS 2000
21
126Haiminen Oskari LapUA
Haiminen Sakari LapUA
Oskari Haiminen
BMW 325i (E36)
21
127Isotalo Jorma RiiUA
Pohjonen Ilkka NuUA
Jorma Isotalo
Ford Escort RS 2000
21
128Kananoja Jussi EPUA
Karjanlahti Timo EPUA
Timo Karjanlahti
Ford Escort RS 2000
21

Päivitetty/Updated: 15.06.2021 18:12:46

Facebook Twitter Email Pinterest

Pisteet top 5

1. Teemu Asunmaa / Marko Salminen 74 pistettä Alavuden UA (R5)
2. Emil Lindholm / Reeta Hämäläinen 72 pistettä NHD (R5)
3. Mikko Heikkilä / Topi Luhtinen 72 pistettä MäntsMK (R5)
4. Juha Salo / Mikko Markkula 56 pistettä Karkkilan UA (R5)
5. Aleksi Röyhkiö / Ville Mannisenmäki 43 pistettä PR-Racing (R5)

< Katso kaikki >

Kalenteri 2021

1) 15.-16.1. Arctic Lapland Rally, Rovaniemi
2) 5.-6.3. SM O.K. Auto-ralli, Kouvola
3) 28.-29.5. SM Mad-Croc Länsirannikon Ralli, Lieto
4) 18.-19.6. SM Pohjanmaa Ralli, Seinäjoki
5) 13.-14.8. Top Building Ralli, Lahti
6) 25.-26.9. SM KokUA 60-v Juhlaralli, Kokkola

SM-sarja sosiaalisessa mediassa