Facebook Twitter Email Pinterest

Heikki Westerlund

27.05.2009 / Heikki Westerlund

Ralli SM -sarja 2009 on osaltamme sujunut epäonnen vuoksi reilusti alle asetetun tavoitteemme. Niinpä olemme tehneet päätöksen jättää ajamatta Ralli SM -sarja kokonaisena tänä vuonna. Suunnittelemme loppuvuoden kisakalenterin uusiksi hyvässä yhteistyössä yhteistyökumppanien kanssa.

Päätökseemme ei liity mitään dramatiikkaa. Fakta vain on se, että kun pistepussi paistaa tyhjyyttään, ja kisat ovat menneet miten ovat, niin haluamme hieman miettiä asioita uusiksi ja mahdollisesti hakea uusia kokemuksia, elämyksiä ja haasteita kisojen osalta. Yksittäisinä kisoina ajamme varmasti ainakin Kouvolan SM O.K. Auto-rallin.

Tähtäimessämme on ajaa vielä tänä vuonna yksi isompi kisa ulkomailla. Olemme jo aloittaneet asioiden suunnittelun ja kisojen kartoittamisen. Tulen tiedottamaan asioista sitä mukaa kun asiat varmistuvat.

Toivotan nyt kaikille oikein mukavaa kesää sekä kaikille kilpailijoille menestystä SM Waltikka-Ralliin.

Tapaamisiin Kouvolassa!

Ystävällisin terveisin,
Heikki Westerlund

GSM 0400 485 041

YHTEISTYÖKUMPPANIT
TEAM WESTERLUND
AKR-SPORTS

Pisteet top 5

1. Lauri Joona / Tuukka Shemeikka 103 pistettä SAU (Rally2)
2. Jari Huttunen / Antti Haapala 100 pistettä KiuUA (R5)
3. Teemu Asunmaa / Ville Mannisenmäki 97 pistettä Alavuden UA (Rally2)
4. Juha Salo / Kristian Temonen 85 pistettä Karkkilan UA (Rally2)
5. Roope Korhonen / Anssi Viinikka 40 pistettä LMM (R5)

< Katso kaikki >

Kalenteri 2023

1) 12.-14.1. Arctic Lapland Rally, Rovaniemi
2) 3.-4.2. IsoValkeinen SM-Ralli Kuopio
3) 3.-4.3. SM Jyväskylän Talviralli, Jyväskylä
4) 19.-20.5. SM Pohjanmaa Ralli, Seinäjoki
5) 16.-17.6. SM Itäralli, Joensuu
6) 11.-12.8. Future SM-ralli, Lahti
7) 29.-30.9. SM Kokkola Ralli, Kokkola

SM-sarja sosiaalisessa mediassa