Seuraavaksi suunnataan Keravalle
Ralli SM -sarjan viimeinen osakilpailu, Talotekniikka-10 SM-ralli, ajetaan Keravan ympäristössä syyskuun 15. päivä. Kilpailu alkaa jo kello 9.01, ensimmäinen tauko on noin klo 12.15 ja toinen noin kello 16 alkaen. Maaliin kilpailijoita odotetaan noin kello 16.30:n aikoihin.
Reitti suuntautuu entiseen malliin keskiselle Uudellemaalle.Tänä vuonna ajetaan viisi erikoiskoetta kahteen kertaan. Kokonaiskilometrejä reitille kertyy reilut 200 ja erikoiskoekilometrejä yli 90, asfalttia reitillä on vajaat 10 kilometriä.
Kilpailukeskus palasi taas tänä vuonna takaisin Keuda-talolle Keravan keskustaan ja huoltoalue sijaitsee viimevuotiseen tapaan Myllynummella Klondyken pihassa.
Talotekniikka-10 SM-rallissa, joka on samalla myös junioreiden SM-osakilpailu, kuuluu vihdoinkin paljon toivottu Ralliradio, joka pitää yleisön ja kilpailijat huoltoineen tiukasta ajan tasalla koko kilpailupäivän. Ralliradion tekniikasta vastaa Mikkelin AMK ja radioääninä studiossa ja reitillä on kaikille tuttuja "rallitoimittajia" sekä asiantuntijoita. Ralliradio kuuluu taajuudella 87,6 MHz.